E-Mail            
cartier love bracelet replica,christian louboutin replica,red bottoms replica,bvlgari rings replica,red bottoms replica,cheap moncler jackets,cartier love bracelet replica,hermes Belts Replica,cheap prom dresses
"Sanal Sevgili" - ..:: tahapinar ::..
"Sanal Sevgili"


"Sanal Sevgili"

Bu yazım da "sanal sevgi" lerden bahsedeciğim.Bu yazıdakiler tamamen kendi görüşümdür.Söz meclisden dışarıdır

Günümüz de bilgisayar ve internet ikilisi artık her eve girmeye ve her yaşdaki her cinsdeki insanların kullanımına sunulmakdadır.Aslında insanlığın günlük yükünü aşırı derecede hafifleten bir ikili olmasına karşın aynı zaman da gününü,haftasını,ayını,yılını ve hatta tüm hayatını da mahvedebilecek bir ikilidir.

Malum "aşk" her insanın yaşadığı zaman içerisinde uğradı bir duraktır.Milyonlarca insana sorulsa anlamı;milyonlarca insanın farklı tarif edeceği belirsiz bir kavram olmasına rağmen maalesef her insanın uğradığı bir duraktır.

Biz Türk olarak sanırım yapımızda varolsa gerek "öz güven"i eksik bir milletiz.Bunu aşka uyarladığımızda ; özellikle erkeklerimiz bayanlarımız tarafından çok zor beğenilirler.Beğenilmemelerinin genel nedeni ise yakışıklı olmayışlarıdır.Buna karşın bayanlarımıza sorsak hiç şüphesiz %90'ı "Benim için önemli olan iç güzelliktir" derler.Fakat nedendir bilmiyorum bunu uygulamaya asla geçirmezler.Ve gözlemlerime göre "burnu hava da" tabirine layık olan bayan nüfusumuz büyük bir hızla artmaktadır.

Peki ya erkeklerimize ne demeli? Bayanlarımıza sadece "cinsel" gözle bakmaya başladılar.Eminim her erkeğin yoldan geçen güzel bir kız için düşündüğü şey aynıdır(!).Ve artık öyle bir hal aldı ki bu durum "güzel olması şart değil" sözlerini duyar oldum.Bir erkek olarak bu durumu utanarak yazıyorum.

Cinsler arasında ki bu soğuk savaş yüzünden artık evlenme yaşı iyice yukarılara taşınmıştır.Bayan erkeği beğenmiyor,erkek ise "Daha önce birisi bu sevdiğim kıza "cinsel"gözle baktımı?" diyerek tedirginliğe düşüyor.Çünki daha önce kendisi o gözle çok bakmıştı hiç tanımadığı bayanlara(!).Hal böyle iken cinslerin uzlaşması çok güç olmakda ve uzlaşıldığı sanılıp boşanmalar olmakda.

Yukarı da anlattığım bu toplum sorunun (bana göre) tek bir çözüm yolu var.Bu da yine faydalarından bahsettiğim teknolojiyle sağlanacaktır.Ve daha sonra yine bahsettiğim sonuç ortaya çıkacak ve en zararsız çıkanların 1 ayı mahvolacaktır.

Çözüm şu;
1-Erkek ve bayan ilk başda asla yüzlerini görmeyecekler.
2-Önce sohbet edecekler ki bu aşama en az 1hafta sürecektir.
3-Birbirlerinin sohbetinden hoşlanan çiftler artık birbirlerinin yüzünü görmek isteyecekler
4-Son olarak herhangi formatta çekilmiş fotoğraflarını( ki eğer hakkaten gerçek fotoğrafları ise) gösterecekler.


Bu saydığım 4 aşama yalnızca ve yalnızca teknolojiyle sağlanabilir.Ve bunu sağlayacak olan programın adı ise "MSN Messenger" olacaktır.

Birbirini gören çiftler için artık "sanal sevgi" dediğimiz ilişki başlayacaktır.Ve bayanımız "Benim için iç güzellik önemli"sözünü yerine getirmiş olacak.Erkeğimiz ise bayanın sohbetinden hoşlanıp "cinsel" gözünü kapatacaktır.Ve artık kafasından "evlilik" planları yapacaktır.İlk gün "seni seviyorum"lar ardı ardına gelecek.Ve ilk günün akşamı telefonla konuşulacak ve sabaha kadar "seni iyi ki tanıdım" sözleri söylenecek.İkinci gün süslü sözler gelecek ikisininde ağızlarına ve "aşkım" diyecekler.Artık birbirlerine öyle bağlanacaklar ki yan yana gelmek isteyecekler.Ama mesafeler asla izin vermeyecek.Mesafeler aslında hiçbir zaman izin vermeyecek(!).Ama bunu çok iyi bilen çiftler yine de evlilik hayalleri kuracaklardır.Herşey yolunda gitse bile karar ailelerden dönecektir.


Bu yukarda bahsettiğim en güzel olan sanal ilişkidir.Günümüzde moda olan bu ilişki türü artık insanların mantığını tamamen yok etmeye başlamıştır.Gençlerimiz saatlerce o "MSN Messenger" programının başından ayrılmayarak gerek derslerini gerekse ailesini ve gerekse kaçınılmaz o gerçek hayatını ihmal edecektir.


Erkekler;kendilerini yakışlıklı bulmadıkları için ,bayanlara kendilerini beğendirmenin en güzel yolu olan bu görmeden anlaşma yolunu seçecektir.Ve artık öyle bir hal alacaktır ki özüne dönecek ve görmeden bile "cinsel" gözünü doyuracaktır.Artık tanıştığı bayanlara karşı beslediği tek duygu gerçek hayattakiyle tıpa tıp aynı olacaktır.Ve bayanlarımızı kandıracaklar ve evlilik vaadleriyle süslü konuşmalarında aşkım sözlerini duydukca "tatmin" olacak ve "bu tatmin edici sözü duyayım da kimden olursa olsun diyerek bir çok bayanla tanışıp aynı vaadlerler ve aynı yalanlarla kandırarak "aşkım" sözünü duyup tatmin olacaktır.Ve insan oğlu işte bu çözümü de yozlaştıracaktır.Sanal bir dünya olduğu için tıpkı hayal dünyası gibi bu dünya da nasıl isteniyorsa öyle olunabilir.Bayanlarımız nelerden ne gibi özelliklerden hoşlanıyorsa emin olunki hepsinde o özellik vardır.Çünki sanal dır ve hayal etmek bedavadır.


Bayanlarımız,gerçek hayatta erkeklerle oynadıkları zaman sonucunun ne olduğunu iyi bildiklerinden en tehlikesiz en keyifli ve en kazançlı olan sanal yolu seçecekler.Onlar da erkekler gibi o süslü sözlerle o gerçekde kibirlerinden dolayı duyamayacakları o sözlerle tatmin olacaklar ve biraz daha ileri giderek para veya kontor isteyeceklerdir.Erkeklerimiz ise "kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez" diyerek ne isterlerse verecektir.Ve sonunda sanalda ki aşkının gerçek yüzünü görecek ve yıkılacaktır.


Bu yukarda anlattığım ise en acı halde yaşananıdır.

Bir bayana veyahut bir erkeğe soruyoruz

a-Sevgilin var mı ?
b-Evet,var
a-Nerden?
b-Sanaldan


Görüldüğü gibi kendisinin de söylediği gibi "sanaldan".Kendi ağzıyla söylemesine rağmen asla kabul etmez sanal olduğunu.Ve asla fark etmez aslında ona aşık olan kendisinin sanal olan yanıdır.Gerçek yanı asla ona aşık olmaz.Ama inanılmaz bir tavırla sonuna kadar savunur "hayır "o gerçek ve biz birbirimizi seviyoruz.Gözleri kapanmıştır ve mantığı ölmüştür.Aslında kendiside çok iyi bilir sonlarının olmadığını.

İşte geçliğimizin nelerle meşgul edildiğini anlamışınızıdır umarım.Sanal sevgiler çıktı bir de gençliğimizin başına Haddim olmayarak ve bende bir genç olduğum için kendime de seslenerek ve biraz mantıklı düşündüğünüzde
siz de anlayacaksınız ki


"Sanal Sevgiliye HAYIR."


Yazan: Mehmet Huzeyfe


05.09.2007 13:02:30
9049 defa görüntülendi

- www.tahapinar.com

"Sanal Sevgili" - www.tahapinar.com


Untitled Document
 
En son yorumlar. >>> Tüm yorumlar için buraya tıklayın
, 04.11.2007 15:57:18
  Siz gerçekten harika şeyler yazmışsınız. Ben de aynen sanal sevgiliye hayır diyenlerdenim. Sanal sevgili edinmek yine ego tatmininden başka birşey değildir ki ayrıca gerçek hayat bozulmuşken sanal hayatın bozulması da kaçınılmazdır. İnternette tanıştığı kız için intihar etmeye kalkışan birini tanıyorum. Bana bunlar inannılmaz geliyor. Bir insan nasıl olur da iradesine sahip çıkamaz. Dediğiniz gibi hepsi özgüvensizlikten ileri geliyor. Bu da bence Allah'a olan imanın yetersizliğinden kaynaklanıyor. Eğer Allahtan gelip Allaha gideceklerinin farkında olsalardı o sanal sevgili arayışlarında olanlar eminim maddi şeylerin önemsiz olduğunu anlayıp gerçek hayata dönerlerdi.. ve bence gerçekten de dış görünüş önemli değil. Güzel konuşmak, düşünerek konuşmak, yapmacık değil de gerçekçi olmak, anlayışlı ve karşımızdakiyle ruhi uyuma sahip olmak önemli. Bu sade ve sadece sanal olmayan hayatta vardır.
 
Ümmü Gülsüm , 30.09.2007 18:14:02
  Es Selamu aleyküm ...Sanal Sevgiye karsiyiz evet ne kadar Güvene bilecegimizi bilmiyoruz...Sanal Sevgiyi Reele tasimak cok Zor ama Ezel kardesimisinde dedigi gibi Reeldede oldugu gibi herkesi ayni kefeye koymamak lazim ama suda bir gercektir Sanal Sevgi kalici degildir...Ve Sanalda Insan kolayca istedigi Maskeyi tasiya biliyor... Msm Messenger cok kullanilan sohpet araci orda mesela karsinizdaki Insanin yazdiklarini okuya biliyorsunuz Sadece , Reelde ise karsi taraf konusurken Yüz ifadesinden ve mimiklerinden ne kadar ciddi ve dürüst oldugunu anlaya biliyorsunuz... Ve Reele tasindiginda birden Sanalda göremediginiz , istemediginiz sevmediginiz huy , davranis ve karakter cikiyor karsiniza... Ve burdan Genclere Seslenmek istiyorum , Internette mesleginiz , Okulunuz , Dersleriniz icin Cok faydali Siteler var ...Herseyden Cok bilgi yükleyelim beynimize ...Bilmedigimiz Cok Sey var ...Paylasim icin cok tsk ediyorum ...Rabbim Razi ve Memnun olsun insaALLAH...(Siteniz cok güzel her zaman ziyaret etmek nasip olmuyor ama geldikce okuyorum , emeginize saglik) Es selamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu ebeden ve daimen..
 
emel, 21.09.2007 13:51:37
  birde artık müspet aile erkeklerinin ve ailelerinin kendilerine layık gördükleri eş ve gelin profilinden bahseden yazı kaleme alsanız ne de güzel ve aydınlatıcı olur... Artık mutaassıp aileler kendilerine ,hem açık hemde dindar eşler ve gelinler tercih ediyorlar...seda sayan misali...
 
funda, 14.09.2007 22:41:15
  sanal asklari bence cok sacma hic tanimadigin biriyle tanisip evlenmek istiyorsun kim oldunu ne olunu hic biilmiyorsun... sanal alemden hersey cikabilir bence. evt belki vardir mutlu olanlar ama bence coguda mutsuzdur cunki aileler bile karsidir hic tanimadigi biriyle evlendirmeye cocuklarini aileninde razi olmadigi birseye ALLAHTA razi gelmez o zamanda o evlilikte pek mutluluk ta olmaz o yuzden bence bi insan birini kendi cevresinden secmelidir cunki sanal alemde olsun telefonda olsun bi insan kendini nasil isterse o sekil tanita bilir karsidakininde kotu olacagina da bi kanitimiz olmadigindan rahatca kana bilirsin........
 
ezel, 08.09.2007 17:41:17
  bence çok yanlıs düşünüyosunuz neden mi sanalda evleneler çok mutlu olanlar cok neden bu kadar katisiniz evet onlari goruyonda kotuleri görmüyomusun soracaksin evet var ama herkesi aynı kefeye koymak yanlıs bence sanal aşklara son derken sevenlerede asyrılın dıyosunuz ya gercekten sevıyosalar ya sızın dedıgınız gıbıdegılse ltf bu kadar katı olmayın sevnler bunu okuyuncada acaba düşünecek gercek sevgilerini belkide yalan mı acba düşünüp cok guzel giden aşklarına son düyecekler belkide ama sız hala bılmeyeceksınız kı onlar birbirlerini sanlada olsa cok sevmıs demıyecek ve gene sal diyeceksınız oylem bende karsıyım sanal ama bazı gercekler var kı herkes bır degıl. saygılarımla cok guzel yazılarinizi severek okuyorum ama dediklerimnde arkasindayim..
 
sizde yorum yazın..
Isim
Email
Yorum
 

 

..:: tahapinar ::..

AnimasyonlarSu
ileri sonuncu

Unbenanntes Dokument
Unbenanntes Dokument

Dost Siteler

   
 
   
   
   

Unbenanntes Dokument

Günün Karikatürü


Unbenanntes Dokument

KUR'AN ve KIBLE


Untitled Document
 
En son yorumlar.
Ahmet Uğurlu, 22.02.2012 12:02:43
  çok anlamlı bir esere çok güzel bir çalışma hazırlamışsın Allah razı olsun kardeşim ...
DEVAMI
 
vahdettın ekşioğlu, 09.02.2012 11:14:53
  ŞAİRE ALLAHTAN RAHMET DİLER SİTEDE EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZİ OLSUN DER BAŞARILARİNİN DEVAMIN ...
DEVAMI
 
Hatice, 06.01.2012 00:06:20
  Canım babam bende babamı 14 ay oldu kaybedeli 13 ekim 2010 da karaciğer kanserinden kaybettim inanamıyorum onun öldüğüne hale ...
DEVAMI
 
DURMUŞ ALİ KÖSE, 04.01.2012 12:18:14
  yaptığınız bu çalışmalar için teşekür ederiz. ...
DEVAMI
 
Hatice, 03.01.2012 23:50:17
  Bende babamı 13.11.2010 da karaciğer kanserinden kaybettim herşey okadar hızlı geliştiki sapa sağlam hstneye girdi ...
DEVAMI
 
Untitled Document
A sturdy atmospheric rolex replica steel casing with a diameter replica watches of 44 mm. Following the brand's classic pillow design, it also brings a omega replica unique aesthetic look. Polished and polished on the details, it is delicate replica watches uk and full of character.