E-Mail            
cartier love bracelet replica,christian louboutin replica,red bottoms replica,bvlgari rings replica,red bottoms replica,cheap moncler jackets,cartier love bracelet replica,hermes Belts Replica,cheap prom dresses
Sanal Aemde Kimliğimi Kaybettim  Hükümsüzdür - ..:: tahapinar ::..
Sanal Aemde Kimliğimi Kaybettim  Hükümsüzdür

Sanal Aemde Kimliğimi Kaybettim  Hükümsüzdür

"Ne tuhaf" dedi. "İnsan, anne karnında hacmini genişletirken, anne-babası da isim dağarcığını genişletir." Kendi sesinin yalın halini beğenmeyerek sustu.

Bu kez de içinden: "Adımı seçme özgürlüğüne sahip değilim, tıpkı annemi, babamı ve doğum yerimi seçmeye irademin olmadığı gibi" diye geçirdi. "Hayat denen sınavın istediğimiz sorusundan başlama hakkı verilmemiştir bize ama ilk sorudan da, son sorudan da başlasak bu sınavın soru-cevapları aynıdır."

Karşısına açılmış bir sofra gibi duran ekrana bakarken bunları düşünüyordu ve gözlerini ekrandaki küçük kutucuğa dikmiş, öylece duruyordu. "Bir rumuz seçin" diyordu kutucuk, bir "sekme" işareti ise topun kendisine atılmasını bekleyen aceleci bir çocuk gibi zıplayıp duruyordu.

Annemiz bize Mehmet veya Ayşe ismini verdiğinde sistem onu uyarmazdı kırmızı bir ışıkla "bu isimde bir üye var, lütfen başka bir isim seçiniz" diye. Bu düşünce onu gülümsetti. "Şimdi özgürüm" dedi. "Geçici bir süre ve geçici bir toplum içinde de olsa kendi ismimi kendim koyabileceğim, beni tanıtan ama aynı anda da gizleyen bir kelimeyle iç dünyamı özetleyeceğim."

Bir bardak su içti, gömleğinin kollarını sıvadı ve piyano çalmaya başlayacak bir piyanist gibi hazırlandı.

İlk olarak kendi ismini yazmayı düşündü bu boş kutucuğa. Çok mühim bir anlamı vardı isminin. Bu güzide ismi tam yazacakken bir anda içinden "Mert, Cenk, Berk" gibi jönlere verilen bir isim yazmak geçti. "Ramazan, İrfan, Süleyman" isimleri ya kapıcıya, ya bakkala ya da filmin şaklabanına verilirdi izlediği filmlerde; bu düşünceyle ismini yazmaktan vazgeçti.

Sonra eli klavyenin üzerinde biraz da isteksizce gezindi ve "evrensel" yazdı. Bu rumuz onun her görüş ve düşünceye saygılı biri olarak tanınmasını sağlayacaktı. "Peki, öyle misin" diye sorguladı kendini ve cevabını bu ismi silerek verdi.

"Exe-mple" yazdı. Süperdi bu isim. Birkaç resim çizebilirdi bu rumuzla muhatabının kafasında. Bilgisayar, İngilizce ve sorgulayıcı bir kişilik... Ekşitti sonra yüzünü.

Normal hayatta kalabalıklar arasında seçilemeyecek kadar sıradan, duygularını yansıtamayacak kadar içe dönük biriydi. Kimse onu anlamasa da o kendini hep "özel" biri olarak görürdü. İçinde keşfedilmeyi bekleyen düşünceleri vardı. Bir balon nasıl ki içi doldukça gerginleşir ve patlamaya hazırlanırdı, o da bir balon gibiydi ve kendi kendine patlamaktansa, içindekileri başkalarına aktarmalıydı. Oysa benlik denen balon yarı geçirgen bir yapıya sahiptir ve kendinden verdiği kadar, kendi bünyesine de bir şeyler almaya müsaittir.

Aşk kalbinde kımıldamaya başladığından beri; biriyle adının yan yana yazılma ihtimalinin imkânsızlığı da beyninde kımıldıyordu. Bu bir fırsat işte dedi, onu ve beni ifade eden bir isim bulup aşkımın sızılarına geçici bir serum verebilirim. sen_ve_ ben yazdı; kabul etmedi sistem. Leyla_mecnun yazdı, Ferhat_şirin yazdı... Bu isimlerin hepsi seçilmişti. İmkansızlığın bu kadar imkansızlaşması onu da şaşırttı.

Kafası gittikçe zonkluyordu. İnsanın kendini bir kelimeye sığdırması ne kadar zormuş, dedi. Sevmediği yanları geldi aklına. Onun soğuk ve ciddi olduğunu söylerdi arkadaşları. Sanki bu özelliğini bastırmak istercesine "minik" yazdı, "şirin" yazdı, sevmedi; "sempatik" yazdı beğenmedi.

Sonra fikir dünyasını yansıtsın diye "n.fazıl, ebuhureyre, akifçe" yazmayı düşündü. Benim gibi düşünen biri için en güzel ipucu olur bu... Ama birisi çıkar da "Necid Çölleri'nde.." şiirini açıkla derse ya da bir başkası Ebuhureyre'nin hayatından bir şey sorarsa mahcup olabilirdi. Geçenlerde entelektüel bir tip çizmeye çalışmış; "edebiyatçı" rumuzu ile girdiği sohbette "yannızım ve kahverenkli saçlıyım" deyince, herkes yaptığı imla hatasını yüzüne vurmuştu.

"satanist" yazıp tüm ilgiyi bir anda üstüme de çekebilirim, dedi. Sonra "kedicik" rumuzlu bir arkadaşı geldi aklına, bir kahkaha atıp vazgeçti. Ya da dedi "yalnız_kalp, acılar, kadersiz" gibi arabesk bir rumuz mu bulsam. Yok, daha neler "çile bülbülüm çile" yaz istersen, dedi sırıtarak.

"imparator, general" gibi baskın bir isim bulmalıyım bir de bu isimleri büyük harfle yazarsam gücüme güç katarım dedi ve muzipçe sırıttı çünkü kendisi elli beş kiloda çelimsiz bir adamdı.

O kadar çok düşündü ve zıplayıp duran sekme göz bebeklerinde o kadar çok yansıdı ki göz kapakları erimiş naylon gibi kendini salıverdi. Karnı da acıkmıştı ve evde yiyecek bir şey yoktu. Şu yeni açılan restorana gidip döner alayım dedi içinden. Tüm kimlik arayışlarını bilgisayar başına bırakıp açlığını ceplerine koyarak çıktı dışarı. Ertesi gün forumlarda ve sohbet odalarında ilginç bir rumuz geziyordu ve çok dikkat çekiyordu:

döner+ayran=1,5YTL: s.a
seher : a.s rumuzunuz çok ilginç.
döner+ayran=1,5YTL : teşk :))…09.12.2007 23:27:43
16629 defa görüntülendi

- www.tahapinar.com

Sanal Aemde Kimliğimi Kaybettim  Hükümsüzdür - www.tahapinar.com


Untitled Document
 
En son yorumlar. >>> Tüm yorumlar için buraya tıklayın
kamist, 17.04.2010 17:41:51
  sa insanların çevrelerinde olup bitenlerin farkına varabileceği ve kendine getirebileceği çok güzel yazılar Rabim razı olsun sizden
 
hamza , 06.03.2010 11:04:16
  ilyas zorca,bu vatanin su anda ne kadar kutsal deyeri varsa onlar biz ve bizim gibi dusunenler sayesinde elimizde kalmistir biz utanacak bir sey yapmadik sokaklarda ya allah bismillah allahuekber diye bagirip aksam köse basinda sarap icmedik kanimiz aksada zafer islamindir deyip sonra kari kiz pesinde kosmadik bu vatan islami hakkiyla yasayanlar sayesinde var olmustur uyanin artik su gafletten birakin cahilligi cikarin at gözlüklerini dinlendirici gözlükler takin islam,iman ve yasanti bütunlügünü gerektirir.müslümanligi sadece bir kimlik bir etiket olarak tasimak,islamin insan üzerindeki gayesini gerceklestirmeye yetmez.hz.pegamber s.a.v.,iman temenni ve süs deyil,kalbe yerlesmis ve yapip edilenlerle dogrulanmis olandir.buyuruyor.müslümanin imanini ispat eden yasama bicimine,,islami hayat,, denilir.islami hayat herkesin kendi düsünce ve yorumuna göre sekillenen soyut,anlasilmasi ve uygulanmasi uzmanlik isteyen bir tarz deyildir.aksine son derece net,acik ve kolaydir.cünkü islam din-i mübin,dir.yani,apacik gizlisi saklisi olmayan,herkesin kolayca yürüyebilecegi bir yol.iste senin o sahte dinciler dediklerin ülkeye yayilan yabanci din düsmanlarinin tarikatlari dini cemaatleri karalamak icin yaptiklari oyunlardir bunlari anlamayacak kadar,da cahilsiniz ilyaz zorca ,kolayca anlarsin insallah 3 yasindaki cocuklar bile anladi artik gecin bu ayaklari uyanin artik...
 
ilyas zorca, 03.03.2010 11:27:41
  hamza , 11.02.2010 22:18:40 Hürriyeti bu mülevves kelimelerin esaretinden kurtulmakla baslar düsünce hurriyeti ve düsunce namusu aydin olmak icin önce insan olmak lazim insan,mukaddesi olandir insan hirlasmaz konusur maruz kalmaz secer aydin kendi kafasiyla düsünen kendi gönlüyle hisseden kisi aydini yapan uyanik bir suur tetikte bir dikkat hakikatin bütününü kucaklamaya calisan bir tecessüs öyle bir ifade bulmak istiyorum,ki türk insaninin uyusan suuruna bir alev mizrak gibi saplansin kamusa uzanan el namusa uzanmistir izm,ler idrakimize giydirilen deli gömlekleri itibarlari mense,lerinden geliyor hepside avrupali vatanlarini yasanmaz bulanlar vatanlarini yasanmazlastiranlardir bir kucak odun kücuk bir atesi söndürur büyük bir atesi daha,da canlandirir kulun bütün haysiyeti müminin olusunda kul mümin olunca hukuki bir hüviyet kazanir dilenciyi halifeye esif kilan bir hüviyet imansiz ve idealsiz nesiller türettik pusuda bekleyen yabanci ideolojiler setleri yikilan irmaklar gibi yayildilar ülkeye bu ülkenin bütün irklarini tek irk tek insan haline getiren islamiyet olmustur ancak bu ülkenin askeriyesindeki bazi din düsmani asil amaclari baska olan generallar subaylar ve ana mualefetteki ülkede bir dikili agaci olmayan bütun cabalari calisan ülke icin hayirli isler yapanlari engellemeye calismaktir ve ne oldugu belli olmayan mhp samimmiyetsiz cahil ve iki yüzlü göruldügü gibi olmayan ve bu ülke icin hicbir faydalari yoktur allah inancli samimi ülke icin gercekten calisan yüreyinde allah korkusu olan insanlari basimizdan ülkemizin basindan eksik etmesin:[saygilarimla] yorumu yazan kişi neüdi belli olmayan sen vesenin gibi düşünen vatanın her kutsal değerini sattınız kalkmış utanmadan dinden bahsediyorsun sahte dincilere bu ülkede yer kalmadı kaçacak delik arasanızda nafile..!
 
hamza , 11.02.2010 22:18:40
  Hürriyeti bu mülevves kelimelerin esaretinden kurtulmakla baslar düsünce hurriyeti ve düsunce namusu aydin olmak icin önce insan olmak lazim insan,mukaddesi olandir insan hirlasmaz konusur maruz kalmaz secer aydin kendi kafasiyla düsünen kendi gönlüyle hisseden kisi aydini yapan uyanik bir suur tetikte bir dikkat hakikatin bütününü kucaklamaya calisan bir tecessüs öyle bir ifade bulmak istiyorum,ki türk insaninin uyusan suuruna bir alev mizrak gibi saplansin kamusa uzanan el namusa uzanmistir izm,ler idrakimize giydirilen deli gömlekleri itibarlari mense,lerinden geliyor hepside avrupali vatanlarini yasanmaz bulanlar vatanlarini yasanmazlastiranlardir bir kucak odun kücuk bir atesi söndürur büyük bir atesi daha,da canlandirir kulun bütün haysiyeti müminin olusunda kul mümin olunca hukuki bir hüviyet kazanir dilenciyi halifeye esif kilan bir hüviyet imansiz ve idealsiz nesiller türettik pusuda bekleyen yabanci ideolojiler setleri yikilan irmaklar gibi yayildilar ülkeye bu ülkenin bütün irklarini tek irk tek insan haline getiren islamiyet olmustur ancak bu ülkenin askeriyesindeki bazi din düsmani asil amaclari baska olan generallar subaylar ve ana mualefetteki ülkede bir dikili agaci olmayan bütun cabalari calisan ülke icin hayirli isler yapanlari engellemeye calismaktir ve ne oldugu belli olmayan mhp samimmiyetsiz cahil ve iki yüzlü göruldügü gibi olmayan ve bu ülke icin hicbir faydalari yoktur allah inancli samimi ülke icin gercekten calisan yüreyinde allah korkusu olan insanlari basimizdan ülkemizin basindan eksik etmesin:[saygilarimla]
 
Enver, 25.01.2010 04:04:16
  S.a TaHa Harika oLmus SanaL aLem Ders oLucak Bı SıTe Burasiii
 
sizde yorum yazın..
Isim
Email
Yorum
 

 

..:: tahapinar ::..

AnimasyonlarSu
ileri sonuncu

Unbenanntes Dokument
Unbenanntes Dokument

Dost Siteler

   
 
   
   
   

Unbenanntes Dokument

Günün Karikatürü


Unbenanntes Dokument

KUR'AN ve KIBLE


Untitled Document
 
En son yorumlar.
Ahmet Uğurlu, 22.02.2012 12:02:43
  çok anlamlı bir esere çok güzel bir çalışma hazırlamışsın Allah razı olsun kardeşim ...
DEVAMI
 
vahdettın ekşioğlu, 09.02.2012 11:14:53
  ŞAİRE ALLAHTAN RAHMET DİLER SİTEDE EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZİ OLSUN DER BAŞARILARİNİN DEVAMIN ...
DEVAMI
 
Hatice, 06.01.2012 00:06:20
  Canım babam bende babamı 14 ay oldu kaybedeli 13 ekim 2010 da karaciğer kanserinden kaybettim inanamıyorum onun öldüğüne hale ...
DEVAMI
 
DURMUŞ ALİ KÖSE, 04.01.2012 12:18:14
  yaptığınız bu çalışmalar için teşekür ederiz. ...
DEVAMI
 
Hatice, 03.01.2012 23:50:17
  Bende babamı 13.11.2010 da karaciğer kanserinden kaybettim herşey okadar hızlı geliştiki sapa sağlam hstneye girdi ...
DEVAMI
 
Untitled Document
A sturdy atmospheric rolex replica steel casing with a diameter replica watches of 44 mm. Following the brand's classic pillow design, it also brings a omega replica unique aesthetic look. Polished and polished on the details, it is delicate replica watches uk and full of character.